Днів
Годин
Хвилин
Секунд

30-а Міжнародна спеціалізована виставка автосервісу та післяпродажного обслуговування автомобілів
31 травня - 2 червня 2022 року • Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15

Спадкоємці переможців. Як за 10 років в Україні змінилися лідери продажів

news
AUTO-Consulting проаналізував статистику продажу нових автомобілів в Україні. Виявилося, що лише за 10 років смаки українських автомобілістів суттєво змінилися.
Спадкоємці переможців. Як за 10 років в Україні змінилися лідери продажів
Що зрозуміло, адже з'явилось багато нових моделей. У той же час є чимало авто, які не тільки зберегли, а й збільшили кількість своїх прихильників за всі ці роки. І ви, напевно, здогадуєтеся, хто це.

Для початку треба зазначити, що в 2011 р. обсяг ринку нових автомобілів в Україні був удвічі більшим, ніж 2021 р. І перша десятка марок-лідерів продажів виглядала зовсім інакше. Деякі з тих марок сьогодні перебувають у глибоких аутсайдерах, а деякі зникли зовсім.

ТОП-10 марок-лідерів продажів 2011 р


У 2021 р. ТОП-10 марок-лідерів продажів сильно змінився. Хтось вибув назавжди, хтось – з'явився вперше, хтось – посунувся, а хтось – пішов униз. Причому досить глибоко.

ТОП-10 марок-лідерів продажів у 2021 р.
Ось, як у подробицях виглядали ці рокіровки та переміщення.
 
2011-го в A-класі панував узбецький Daewoo Matiz. У 2021 р. цю позицію зайняв його спадкоємець - узбецький Ravon R2.

У B-класі у 2011-му лідером продажів був Chevrolet Aveo. У 2021 році його місце гідно зайняв Renault Sandero.

У тому ж B-класі, але серед седанів у 2021 році лідери продажів Renault Logan і Peugeot 301.

У класі B Premium сьогодні, як і 10 років тому, лідирує Mini.

У C-класі у 2011-му найпопулярнішою моделлю був Hyundai Accent. У 2021 році це місце зайняв його брат за маркою Hyundai i30.

У класі C Premium українські автомобілісти, можна сказати, перейшли із півночі на південь. У 2011 році найпопулярнішою моделлю тут була шведська Volvo S40. У 2021 році це - італійська Alfa Romeo Giulietta.

У класі C High симпатії українських автомобілістів не змінились. Як у 2011-му тут лідирувала Skoda Octavia A5. Так і в 2021 р. головний фаворит - пряма спадкоємиця знаменитої чеської моделі - Skoda Octavia A8.
Аналогічна ситуація й у D-класі. Постійний лідер тут Volkswagen Passat.

У класі D Premium лідера 2011 Audi A4 змінила в 2021 інша німецька преміальна модель - BMW 3-ї серії.

А ось на E-класі наші автомобілісти вже, як мінімум 10 років, із задоволенням пересідають з одного покоління Toyota Camry на інше.

У класі E Premium німецьку Audi A6 змінив японський Lexus ES.

Чимало змін з 2011 р. відбулося і в різних класах кросоверів та позашляховиків SUV. Не кажучи вже про те, що за 10 років SUV стали найпопулярнішим типом автомобіля не лише у нас у країні, а й у всьому світі. Сьогодні, за даними AUTO-Consulting, SUV належить 72% вітчизняного ринку.

Серед SUV B-класу у 2011 р. лідирував Nissan Juke. У 2021 році на першому місці тут Chery Tiggo4. Хоча, не виключено, що з появою нового покоління Juke ситуація в 2022-му може змінитися.

Серед SUV C-класу у 2011-му лідирував Nissan Qashqai. У 2021 році на першій позиції тут KIA Sportage. Вже в січні кореспонденти AUTO-Consulting тестуватимуть нове покоління Nissan Qashqai і розкажуть вам, шановні читачі, чи під силу йому перемогти корейського лідера продажів.

Серед SUV C Premium лідера 2011-го – BMW X1 змінив у 2021 р Volvo XC40.

У SUV D-класу на першу позицію, яку у 2011 р. займав Mitsubishi Outlander XL, у 2021 р. піднявся Land Cruiser Prado.

У класі SUV D Premium за 10 років нічого не змінилося. Українські автомобілісти просто пересіли тут із одного покоління Lexus RX на інше.

Аналогічна картина і сегменті SUV E-класу. Беззмінний лідер тут – Volkswagen Touareg.

У сегменті SUV E Premium відбулася заміна. Land Rover Range Rover змінив Mercedes-Benz GLS.
 
Якщо підбити підсумки, найпопулярнішими моделями в 2011-му, за даними AUTO-Consulting, серед легкових автомобілів були ZAZ Lanos і Skoda Octavia A5. Серед SUV – Nissan Qashqai. У 2021-му це – KIA Sportage та Renault Sandero.

Як бачимо, багато популярних моделей утримують лідируючі позиції у своїх класах вже більше 10 років. Настільки вони припали до душі нашим автомобілістам. Серед цих багаторічних лідерів Mini Cooper, Skoda Octavia, Volkswagen Passat, Toyota Camry. Lexus RX, Volkswagen Touareg. Але цього року на український ринок виходять нові генерації колишніх лідерів. Тож не виключено, що у рейтингу популярності відбудуться перестановки.
 
Джерело