Днів
Годин
Хвилин
Секунд

30-а Міжнародна спеціалізована виставка автосервісу та післяпродажного обслуговування автомобілів
31 травня - 2 червня 2022 року • Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15

Наймасштабніше поповнення автопарку за останні 20 років

news
Статистичні дані за три перших квартали 2021 р. засвідчили, що ринок вживаних автомобілів в Україні у 4,7 раза перевищив ринок нових. Які марки автомобілів є лідерами продажів, як змінилася загальна картина ринку у порівнянні з минулим роком та головні тренди 2021 року, далі в матеріалі.
Наймасштабніше поповнення автопарку за останні 20 років
Аналітика парку за віком та силовими установками

За перші дев'ять місяців 2021 року в Україні зареєстрували 443,3 тисячі автомобілів. З них нових - 77,4 тисячі, а вживаних - 365,9 тис. Це десь в 1,7 раза більше, ніж рік тому. 2021-й вже стає одним з найбільш успішних років для тих, хто займається продажами авто, адже кількість реєстрацій одна з наймасштабніших за останній 20 років.

Цього року кількість вживаних автомобілів у 4,7 раза вища за продажі нових авто. Торік пропорція була 1 до 4, то ж українці так само віддають перевагу (або можуть собі дозволити) саме вживаним машинам.

Традиційно в Україну їдуть не дуже нові машини. Найбільше - це авто віком понад 10 років. Таких набралось аж 43%. Хоча тут не вистачає більш детальної інформації. Адже навіть авто 15 років - це вже непогано для України, де середній вік автопарку понад 20 років.

Кількість авто віком до 10 років сягнула 57%, що дуже непогано. Звичайно, найбільша кількість машин 6-10 років - таких 27%. Чотирьох або п’ятирічних автомобілів набралось 10%. Двох чи трирічних - ще 8%. А машин віком до року - аж 12%.

Переважна кількість авто, 87%, це авто з традиційними силовими установками: 54% бензинових та 34% дизельних. Ще 9% зареєстрованих машин мають вже встановлену газову установку - або як основну (як, наприклад, на авто з Кореї) так і допоміжну. Ринок гібридів та “електричок” також потроху набирає сили - було зареєстровано 3% гібридних та 1% чисто електричних машин.
 
Найпопулярніші виробники та моделі

Якщо десь в соцмережах ще можна сперечатись на тему “німці чи японці чи …”, то з точки зору статистики варіантів немає. Німецький Volkswagen є беззаперечним лідером серед автобрендів. Автомобілі цієї марки складають 17,3% від загальної кількості всіх реєстрацій. Компанія Ford на другій сходинці має показник майже вдвічі менший - 8,9%. Таку саму кількість (8,9%) має Renault.

Але якщо врахувати, що на четвертому місці рейтингу Skoda (7%), а на восьмому Audi (4%), то перевага Volkswagen Group у вподобаннях українців стає ще більш впевненою.

Цікаво, що співвідношення зареєстрованих вживаних авто до нових у Volkswagen складає 17 до 1. А у Ford цей показник складає 22 до 1. А ось у Renault цифри зовсім інші - вживаних авто зареєстровано в 3 рази більше за нові. Нових французьких машин в Україні  продається досить багато.

А що з моделями? Там бачимо продовження домінування Volkswagen Group. На першому місці VW Passat. На другому місці - VW Golf. На третьому - Skoda Octavia. Замикають ТОП-5 такі моделі як Renault Megane та Ford Focus.
 
Джерело