Днів
Годин
Хвилин
Секунд

30-а Міжнародна спеціалізована виставка автосервісу та післяпродажного обслуговування автомобілів
31 травня - 2 червня 2022 року • Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15

Як за 13 років змінилася вартість акумуляторів для електромобілів

news
Управління автомобільних технологій Міністерства енергетики США (DOE) опублікувало аналітичний звіт, в якому зазначено, що вартість літій-іонних акумуляторних батарей для електромобілів в період з 2008 по 2021 роки впала на 87 відсотків. Станом на 2021 рік середня вартість батареї становить 157 доларів за кіловат-годину корисної ємності і 143 долара за кіловат-годину загальної ємності. У 2008 році вона оцінювалася в 1237 доларів за кіловат-годину корисної ємності.
Як за 13 років змінилася вартість акумуляторів для електромобілів
Аналітики відзначають в звіті, що зазначені цифри дійсні за умови масштабного обсягу виробництва батарей - не менше 100 000 одиниць в рік. Міністерство енергетики США відзначає, що настільки вражаюче зниження вартості стало можливим завдяки одночасному прогресу відразу в декількох областях - хімії, фізики та технології виробництва батарей. Крім того, за даними Управління енергоефективності та поновлюваних джерел енергії Міністерства енергетики США, батареї подешевшали нижче 200 доларів тільки в 2019 році, що означає зниження вартості майже на 25 відсотків всього за два роки. Експерти впевнені, що подальший розвиток технологій дозволить ще більше знизити вартість акумуляторів.
 
General Motors, наприклад, недавно оголосив про співпрацю з американською компанією SolidEnergy Systems в рамках проекту по розробці літій-металевих акумуляторних батарей для наступного покоління електричних силових установок Ultium Drive. Нова технологія забезпечить батареям подвоєну в порівнянні з нинішнім поколінням акумуляторів ємність, але зробить їх на 40 відсотків дешевше. Зрозуміло, це повинно позитивно позначитися і на роздрібній ціні електрокарів.
 
Джерело: http://autoconsulting.ua/article.php?sid=49779