Днів
Годин
Хвилин
Секунд

29-а Міжнародна спеціалізована виставка автосервісу та післяпродажного обслуговування автомобілів
26 - 28 травня 2021 року • Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15

Техогляд автотранспорту в Україні повинні ввести з 2022 року. Яким його хочуть зробити

news
 
Техогляд автотранспорту в Україні повинні ввести з 2022 року. Яким його хочуть зробити
Міністр інфраструктури Владислав Криклій в інтерв'ю РБК-Україна ще раз підкреслив, що з 2022 року Україна повинна ввести обов'язковий техогляд автотранспорту. Але для цього ще потрібно прийняти закон, який був розроблений Мінінфраструктури.

Він повинен бути. Для цього нам потрібно прийняти законопроект. Були пропозиції запровадити його поступово, з перехідними положеннями, щоб не загострювати суспільні настрої. Наприклад, починати з переобладнаних автомобілів, які вперше ввозяться, вони все одно проходять сертифікацію. Особливої ​​різниці немає - техогляд або сертифікація, якщо мова йде про термін раз в два роки, то у них ще є запас часу. Тому була логіка і алгоритм, в якій редакції пропонується його прийняти.

Це одна з основних вимог в наших імплементаційних документах по ЄС. Це майже 20% від наших зобов'язань по виконанню Угоди про асоціацію з ЄС, адже це в першу чергу стосується екологічних норм. Наприклад, в непромислових містах основним фактором забруднення є саме транспорт. Транспорт - це ще і питання безпеки перевезення пасажирів і вантажів.

Дотримання транспортних технічних вимог і контролю - це важливо. Але це повинно бути м'яко, щоб не викликати негативну реакцію і опору населення. Тому що багато хто згадує Державтоінспекцію, коли там були суцільні черги і за якусь гривню все це продавалося. Так не повинно бути. Ми повинні отримати контроль і доступ до інформації щодо технічного та екологічного стану транспортних засобів.

Мені подобається, як це працює в Європі. За результатами технічного огляду ви навіть отримуєте відео, на якому інженер-лаборант перевіряє всі показники і називає зауваження.

До того ж там є певна відповідальність власника або користувача машини, якщо будуть виявлені якісь несправності, а він їх не виправив і через це потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. У деяких країнах за це навіть передбачена кримінальна відповідальність, тому що людина фактично ризикує не тільки власним життям і здоров'ям, але і інших. - повідомив Владислав Криклій.


Джерело