28-а Міжнародна спеціалізована виставка автосервісу та післяпродажного обслуговування автомобілів
18 - 20 серпня 2020 року • Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15

Як доглядати за акамулятором автомобіля. Поради спеціалістів

news
Навіть найякісніший новий акумулятор може потребувати заміни вже через п'ять-сім років. І чим сучасніший ваш автомобіль, тим більше навантаження лягає на АКБ.
Як доглядати за акамулятором автомобіля. Поради спеціалістів
Зазвичай про те, що пора купувати новий акумулятор, автолюбителі дізнаються взимку: стара, що вимагає заміни АКБ просто не в змозі пережити сильні морози і розряджається намертво. Однак в цьому році аномально теплі зимові місяці не дозволили відбутися цьому «природньому відбору». А значить, є додатковий привід звернути увага на акумулятор вашого автомобіля влітку.

Просто забезпечувати запуск двигуна, роботу «двірників», сигналів і фар вже недостатньо: електроніки на борту автомобіля стає все більше, і кожному із цих пристроїв, будь то навігація, регулювання дзеркал або підігрів сидінь, необхідне живлення. Ось чому так важливо слідкувати за станом акумулятора і правильно його експлуатувати - в тому числі і влітку.

Чому? Зима - час, коли проблеми в роботі АКБ проявляються у всій красі, але закладаються вони саме в теплий період. Через спеку повітря в підкапотному просторі нагрівається набагато сильніше, ніж взимку. І чим спекотніше, тим швидше протікають електрохімічні реакції всередині акумулятора - а значить і розряджається батарея. Крім того, через випаровування води з електроліту і подальшого падіння його рівня відбувається необоротна сульфатация електродів і пластин АКБ (на них утворюється кристалічний наліт, який не проводить електричний струм). Це негативно позначається на ресурсі роботи акумулятора. І далеко не завжди проблему можна вирішити доливом електроліту: наприклад, в разі використання сучасних необслуговуваних акумуляторів, як наприклад аккумулятри Bosch. Тому так важливо періодично перевіряти стан АКБ, а також слідувати простим рекомендаціям, які дозволять продовжити ресурс її роботи:

=

1. При покупці акумулятора варто віддавати перевагу відомим брендам з перевіреною історією. Наприклад, компанія Bosch випускає свої АКБ з 1922 року, тобто майже 100 років.

2. Регулярно перевіряйте напругу, рівень заряду і пускову потужність акумулятора. Робоча напруга в акумуляторі становить 13,8-14,5 В; повністю заряджена батарея, відключена від навантажень, в справному стані повинна видавати не менше 12,6-12,7 В.

3. Здійснюйте огляд акумулятора як мінімум двічі на рік.

4. Періодично перевіряйте надійність кріплення АКБ в акумуляторному відсіку і підтягуйте контакти.

5. Уникайте повної розрядки акумулятора (це може статися, наприклад, якщо забути вимкнути світлові прилади після завершення поїздки).

6. Перед запуском двигуна відключайте все додаткове електрообладнання: радіо, кондиціонер або обігрів та ін.

7. Якщо автомобілем довго не користувалися, акумулятор необхідно зняти і зарядити за допомогою спеціального зарядного пристрою (найкраще - в умовах СТО та під контролем фахівців. За допомогою варто звертатися в сервіси, які заслуговують на довіру).

8. Раз на місяць рекомендується заряджати акумулятор і в тому випадку, якщо ви їздите мало або на невеликі відстані - в таких випадках рівень заряду не встигає відновитись за рахунок роботи генератора.

9. При регулярних поїздках на великі відстані, навпаки, необхідно піклуватися про те, щоб блок не перезаряджати: використовуйте якомога більше приладів, які споживають електрику.

10. Утримуйте АКБ в чистоті, своєчасно звільняючи його поверхню від забруднень, а клеми від окислів.

Джерело